Stránky

15. apríla 2014

LINECKÉ KOLÁČIKY PLNENÉ PUNČOVOU PLNKOU

 
Zase jeden druh koláčikov pochádzajúcich z Talianska. Neapol a Sicília sú miesta, ktoré bez ochutnania určitých sladkých špecialít nemožno obísť. A tieto "biscotti napoletani" pochádzajú práve z Neapolu. V ich recepte ale robia plnku výlučne z višní. Sirup, marmeláda, likér - všetko je višňové. Dokonca do plnky pridávajú kúsky višní. Ja som si ale recept zase trošku upravila na môj spôsob...
 
Pripravíme si linecké cesto. Ak nemáte svoj recept, jeden nájdete na tomto linku.
 
Suroviny na plnku:
 
350 g piškótového cesta
250 g marmelády z červeného ovocia (malinová, jahodová, višňová...)
2 lyžice kakaa
2 lyžice rumu
trochu punčovej arómy
1 lyžica citrónového sirupu
1 lyžica pomarančového sirupu
2 lyžice malinového sirupu
 
Piškótové cesto polámeme na malé kúsky a spolu s ostatnými surovinami dobre premiešame. Dobré je všetko spolu rozmixovať, dostaneme tak hladkú masu.
 
Poleva: 120 g práškového cukru, 1 bielok
 
Linecké cesto rozvaľkáme na obdĺžniky rozmerov asi 10x25 cm a stred naplníme plnkou. Zvinieme z oboch strán a otočíme spojom nadol. Nakrájame na 1,5 cm plátky a potrieme polevou (rozmiešaný bielok s cukrom). Poukladáme oddelené od seba na plech s papierom na pečenie a pečieme pri 180°C asi 15-18 minút.

 
Koláčiky sa nemusia hneď skonzumovať, vydržia niekoľko dní. Kto má rád, môže do plnky pridať aj mleté orechy. Vrch koláčikov môžeme tiež pred pečením trochu nakrojiť a rez naplniť lekvárom.
 
Dobrú chuť!

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára